1 YILDA 150.000 ÜRETİM KAPASİTEMİZ İLE TÜM MÜŞTERİLERİMİZİN PALET İSTEKLERİNİ KARŞILAMAYA HAZIRIZ.


AHŞAP PALET

Palet, taşımacılık sektöründe oldukça yaygın kullanılan yüklerin taşınmasında yardımcı bir ekipmandır. Yüklü miktarda kutulanmış malzemeler, ya da paketler düzgünce yerleştirilerek forklift gibi araçlarda taşınmasında kolaylık sağlayan farklı ebatlarda üretilmiş ürünlerdir. Paletlerin hayata geçişiyle nakliyede, taşımacılıkta aşırı fazla yüklerin taşınmasında oldukça avantajlı ve tasarrufludur. Yükler toplu bir şekilde paletlere düzgünce yerleştirilir ve bir düzene oturtulur. Paletler zaman tasarrufu sağlayan, karışıklığı önleyen taşımacılıkta kurtarıcı araçlardır.

 

Günümüzde paletlerin çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar, ahşap palet, euro palet, plastik palet ve metal palettir. Bu çeşitleri kendi aralarında yapıldıkları malzemelerin farklılıklarına göre gruba ayrılmıştır. Paketler akla gelecek tüm yükleri düzenli bir şekilde taşımaktadır. Paletlerin yapısı hemen hemen tüm üreticilerin ve depoların kullandığı sıklıkla görülen malzemelerden oluşur. Her yük sahibinin palet tercihlerinde farklılık görülür.

 

Dünden bugüne hala yük taşımacılığında yerini kaybetmemiş ahşap palet nakliye zincirinin tüm aşamalarında kullanılmaktadır. Paketlenen mallar ahşap paletlere yüklenerek sabit kalışı ve düzgün istifi ile malların zarar görmesi engellenir, dayanaklıkları artar. Yurt içi ve yurt dışına giden mallar keresteden yapılmış ahşap paletlerle taşınır. Ahşap paletler yüklerin alt ve üstüne konur, çelik veya plastik şeritlerle kuşatılır. Yükün üzeri naylon türü paketlerle örtülür. Her palette olduğu gibi ahşap paketinde çeşitleri vardır. Bunlar, iki yön girişli Birleşik taban tahtalı paletler, dört yön girişli birleşik taban tahtalı paketler, iki yön girişli ayrık taban tahtalı paletler, dört yön girişli ayrık taban tahtalı paletler ve standart tip euro paletlerdir.

 

Ahşap paketlerin avantajı fiyatlarının uygun oluşu, tekrar kullanılabilirliği ve geri dönüşümlü gibi sebeplerden dolayı kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Tonajı yüksek yüklerin kullanımında kullanılır. Depolarda nakliye bekleyen malzemelerin istiflenmesinde kullanılır. Bu şekilde nakliye için bekleyen malzemeler yere değmez, kuru ve temiz kalır. Ahşap paketler ithalat, ihracat, taşımacılık, nakliye gibi alanlarda sıkça kullanılanların başında gelir. Palet üretimi sektörünün en büyük avantajı kendi içinde geri dönüşümlü olmasıdır. Özellikle hasarlanmış paletleri palet üreten şirketler ikinci el olarak satın alır ve geri dönüşüm olarak tekrar yeniler.

ŞİMDİ ARA / CALL NOW
ArabicEnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish