2. El Palet Alış Satışı

İkinci el palet seçeneklerimiz temiz, kullanıma uygun ve diri paletlerden oluşmaktadır. Bir paleti ikinci el olarak kabul etmeden önce alanında uzman personellerimiz tüm kontrolleri yaparak siz değerli müşterilerimizin önüne sunmaktadır.

 

İkinci El Palet taşıma zincirinin hemen hemen her halkasında olan paletler alıcıların deposundan ürünlerin gideceği yük aracına kadar kullanımını devam etmektedir. Paletler yükleri bir birim haline getirmekte kullanılan tavalardır. Yükler ambalajlanmış şekilde pakette bütünleşir ve taşınmaya hazır hale gelir. Birbirine bağlanmış iki palet ızgaradan oluşmakta ve ızgaralar trans veya forkliftin çatallarının gireceği genişlikte ızgaraları bulunur.

 

Palet üretimi birçok ham maddeden oluşmakta ve alışılagelmiş taşımacılık sistemi palet kullanımıyla modernleşmiştir. Paletler doğrudan taşımacılık yapmaz, sadece belirli yükleri koruma ve muhafaza etmekten ibarettir. Birçok kutuyu, balyayı birim halinde taşıyan paletlerin kullanımı oldukça basit ve kullanışlıdır. Genellikle ağaçtan, çelikten ve plastikten üretilen paketler hemen hemen her lojistik firmanın vazgeçilmez materyalidir.

 

Paletlerin seçiminde en önemli özellikler kalitesi, malzemesi ve maliyetidir. Kalitesiz palet kullanımı alıcının yüklerine zarar vermeye, mal kayıplarına, üretimin yavaşlamasına sebep olur. Hiç bir firma maddi açıdan bünyesine zarar gelsin istemez. Sıfır palet seçiminden çok Avrupa’da da çok yaygın olan ikinci el palet, 2.el palet fiyatları piyasası yoğun ilgiden dolayı ücretleri sıkça artmaktadır.

 

Daha çok ahşap, tahta paletlerin ikinci el oluşu ağaçtan yapılan bu malzemenin geri dönüşüm imkanının olmasıdır. Birinci el kullanımının ardından dezenfekte işlemiyle birlikte ikinci el palet, (2.el palet) fiyatları şirketleri rekabete sokarak uygun fiyata da sahip olunabilmektedir. Kaliteli ham maddeden oluşan paletlerin geri dönüşümlü oluşu firma sahiplerinin az maliyet getirdiği için sıkça tercih edildiği de gözlerden kaçmamaktadır.

ŞİMDİ ARA / CALL NOW
ArabicEnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish